flaga biało czerwona i napis Rocznica Konstytucji 3 Maja

Witaj majowa jutrzenko,
Świeć naszej polskiej krainie,
Uczcimy Ciebie piosenką,
która w całej Polsce słynie.

labosfera - logografika

26 kwietnia klasy 1a i 1b pojechały do Labosfery, szczególnego laboratorium pełnego niesamowitych doświadczeń. Mieliśmy tam okazję przeobrazić się w naukowców, a ściślej w chemików i zrobić eksperymenty pod okiem prawdziwych chemików. Zrobiliśmy kontrolowany wybuch, który dostarczył nam wielu emocji.

Uczyliśmy się też czym są kolory podstawowe, a także tworzyliśmy z nich inne kolory, które zamknięte w butelkę zawieźliśmy do domów. Po tym dniu wielu z nas chce zostać naukowcami!

planetarium Grodzisk Mazowiecki - logografika

W Dzień Ziemi klasa 1a poszła na zajęcia do grodziskiego planetarium. Najpierw obejrzeliśmy film w 3D w kinie sferycznym pt. „Zaczarowany globus”. Następnie polecieliśmy w kosmos dzięki symulatorowi lotów kosmicznych 5D. Mogliśmy skorzystać z kiosków edukacyjnych, w których dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy. To były niesamowite i fascynujące zajęcia.

mural - atrakcje Grodziska Mazowieckiego

W piękny kwietniowy piątek klasa 1 a wybrała się na spacer po naszym mieście. Odwiedziliśmy miejsca związane z historią Grodziska. Byliśmy w Kościele św. Anny, przy pomnikach Wolności i Józefa Chełmońskiego oraz Kolejarza. W Parku Skarbków podziwialiśmy Willę Foksal, tężnię i pomniki przyrody. Zjedliśmy śniadanko, a potem bawiliśmy się na placu zabaw.

8a i 8b na stadionie legii

W czwartek, 25 kwietnia, dwie klasy ósme wybrały się razem na wycieczkę do Warszawy. W programie było zwiedzanie stadionu Legii z przewodnikiem oraz spektakl pt. “Romeo i Julia” w Teatrze Buffo. Wszystkim uczniom bardzo się podobało. Na Legii weszliśmy do strefy VIP, do szatni pierwszego składu drużyny oraz na główne boisko.

dłoń trzymająca sadzonkę rośliny

W naszej szkole powstał ekologiczny ogród permakulturowy. Pierwsze prace wykonali uczniowie klas 5c i 6a. Zaczęli od przygotowania gruntu. W ruch poszły łopaty, motyki i taczki. Dalej było już łatwiej, uczniowie z zapałem sadzili sałatę masłową, rukolę, pory i cebulę. W warzywniaku pojawiły się również zioła- mięta, bazylia, tymianek, lubczyk oraz truskawki.