Za nami kolejny rok szkolny. Pełen wyzwań, nadziei i osiągnięć. Już od września niektórzy uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w naukę matematyki, konkursy szkolne i przygotowywanie do konkurów zewnętrznych. Chętni angażowali się w ramach zajęć pozalekcyjnych w zabawę matematyką w programie mFundacji mPotęga „Granie i wzajemne nauczanie”. Teraz przyszedł czas posumowań, gratulacji i podziękowań za Wasz trud.
Największym sukcesem w tym roku szkolnym może poszczycić się uczennica klasy 8d Julia Niewęgłowska, która została finalistką etapu wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z matematyki. To naprawdę ogromne wyróżnienie dla całej naszej szkoły.
W marcu dwoje uczniów Niewęgłowska Julia 8d, Bęczkowski Jan 8b brało udział w trzecim etapie zawodów Olimpiady Matematycznej Juniorów. Trzeba podkreślić tu, że OMJ to ogólnopolskie zawody matematyczne, o wysokim standardzie merytorycznym, skierowane do uzdolnionych matematycznie uczniów szkół podstawowych. Oboje samodzielnie rozwiązywali naprawdę trudne zadania, w których wykorzystywali wiedzę i umiejętności wykraczające poza podstawę programową. Udział w tym przedsięwzięciu na tym etapie, to niesamowite wyzwanie i sukces. Gratulujemy.
17 marca 40 uczniów w naszej szkole wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Kangur Matematyczny jest adresowany do uczniów wszystkich typów szkół. Rozgrywany jest w sześciu kategoriach i ma charakter jednorazowego testu. Uczniowie, biorący udział w konkursie, musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale też umiejętnością logicznego myślenia, wnioskowania i uogólniania.
Wyróżnienie w KANGURZE w tym roku szkolnym w klasach II – III uzyskali:
Karwowska Natasza kl. 2d, Kurylenko Tymur kl. 2d oraz Bagrowski Maciej kl. 3c.
W grupie klas IV- VIII wyróżnienie zdobyła tylko jedna osoba: Julia Niewęgłowska kl. 8d.
Dyplomy i nagrody z Kangura uczniowie otrzymają na koniec roku szkolnego.
Każdy z uczestników Konkursu otrzymał zabawkę logiczną Zaplątany Kangurek. Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom, życzymy dalszych matematycznych sukcesów! Wszystkich zachęcamy do podjęcia wyzwania i wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu, już za rok.
Również w marcu dotarły do nas wyniki konkursu, który pisaliście bardzo dawno, bo w listopadzie. W konkursie wzięło udział 16 uczniów. Z przyjemnością informujemy, że dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymał: Bruno Stańkowski kl. 3c.
Dyplomy uznania za najlepszy wynik w szkole na swoim poziomie klasowym otrzymali:
w klasach drugich: Stanisław Wojciechowski kl. 2c, w klasach czwartych: Zuzanna Niewęgłowska kl. 4b, w klasach piątych Łukasz Olichwier kl. 5c, w klasach szóstych Franciszek Wojciechowski kl. 6b, w klasach siódmych Bartosz Olichwier kl. 7b a w klasach ósmych Jan Bęczkowski kl. 8b.
Musimy tu z przykrością stwierdzić, że niektórzy z Was nie mogli wziąć udziału w konkursie, mimo, że byli zapisani, ponieważ był to czas kwarantann i edukacji zdalnej. Regulamin nie pozwalał brać udziału w konkursie zdalnie. Wiem, że było to dla Was ważne i liczymy na sukcesy w przyszłym roku.
12 maja br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Grodzisku Mazowieckim odbył się finał XIII Powiatowej Olimpiady Matematycznej. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów z klas ósmych, którzy zmierzyli się z pięcioma zadaniami. Byli to Marcinkiewicz Jan kl. 8c, Niewęgłowska Julia kl. 8d, Bęczkowski Jan kl. 8b, Zagrajek Stanisław kl. 8e. O miejscu na podium decydowała ilość punktów, a znaczenie miały najdrobniejsze szczegóły.
Ostatecznie na III miejscu ex aequo znaleźli się: Niewęgłowska Julia kl. 8d, Bęczkowski Jan kl. 8b. Wszystkim finalistom dziękujemy za udział, a laureatom gratulujemy.
W czerwcu Julia Niewęgłowska wzięła udział w Powiatowym Konkursie Matematycznym pod patronatem Starosty Grodziskiego. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół nr 1 w Milanówku. Był to konkurs dla uczniów klas 8 oraz szkół ponadpodstawowych. Z dumą informujemy, że najlepszy wynik wśród kilku uczestników tego konkursu otrzymała właśnie nasza uczennica.
Również w czerwcu 12 uczniów naszej szkoły pisało test, w ramach Wielkiego Finału Matematycznej Ligi Zadaniowej. Uczniowie ci systematycznie cały rok rozwiązywali zestawy kolejnych etapów ligi i uzyskując najlepsze wyniki zakwalifikowali się do finału. Byli to: Czarnecki Kornel kl.4a, Gurgul Marcel kl.4a, Niewęgłowska Zuzanna kl.4c, Bombalak Patryk kl. 5b, Bors Aleksander kl. 5b, Olichwier Łukasz kl. 5c, Bęczkowska Karolina kl. 6a, Niewęgłowska Emilia kl. 6a, Olichwier Bartosz kl. 7b, Bęczkowski Jan kl. 8b, kl. 8c: Jan Marcinkiewicz kl. 8c, Niewęgłowska Julia kl. 8d.
Wszyscy uczniowie napisali test na bardzo wysokim poziomie. Pojedyncze punkty zadecydowały, o wynikach tego konkursu. Po raz kolejny: brawo Wy!
Z wielką radością informujemy, że laureatami tegorocznej edycji Ligi Matematycznej zostali: Czarnecki Kornel kl.4a, Bombalak Patryk kl. 5b, Niewęgłowska Emilia kl. 6a, Olichwier Bartosz, kl. 7b, Niewęgłowska Julia kl. 8d.
Gratulujemy wszystkim uczniom większych i mniejszych sukcesów, wszystkim Mistrzom Tabliczki mnożenia w poszczególnych klasach, wierzymy, że podczas wakacji nie rozstaniecie się z łamigłówkami i zagadkami logicznymi.
Dziękujemy za Wasz trud!
Nauczycielki matematyki.