Natura Wzywa - zdjęcie z fb

W piątek, 18.10.2024 r. klasa 1a i 1b, odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne Natura Wzywa w miejscowości Zaręby. Dzieci na początek miały zorganizowane zabawy i aktywności fizyczne. Były super zjazdy na tyrolce, gra w piłkę, bujanie na bujawkach czy bocianim gnieździe.

Następnie pierwszoklasiści zasiedli do stołów i skosztowali pysznej bułeczki z dżemem.

Kolejną atrakcją była wyprawa w las i podchody, których tematem przewodnim było „Jakie sposoby mają zwierzęta na przetrwanie zimy”. Po spacerze dzieci własnoręcznie przygotowały jabłka do ugotowania marmolady. Następnie dzieci ponownie mogły obcować ze zwierzętami. Miały okazję nakarmić i pogłaskać króliki.Świetną zabawą okazała się również przejażdżka „sankami”, która zapewniła dużo śmiechu i pozytywnych emocji. Na koniec dzieci uzupełniły spożytą energię, porcją pożywnej bułki z kiełbaską z ogniska. Po przyjeździe do szkoły, każdy uczestnik wycieczki otrzymał do domowej spiżarki słoiczek jabłkowej marmoladki.

Dzieci wróciły uśmiechnięte i zadowolone ze zdobytych doswiadczeń i doznań obcowania z przyrodą. Wyjazd był wspaniałą okazją do integracji zespołów klasowych. Zabawy wyzwalały w dzieciach niesamowite emocje i dużo radości.

Zdjęcia wkrótce