niebieska skrzyneczka z projektu ministerstwa edukacji

17 czerwca w Warszawie nasza szkoła wzięła udział w konferencji „Fale Wsparcia: Niesiemy Pomoc Innym” jednocześnie przystępując do projektu „Niebieskie Skrzyneczki Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży”. Otrzymaliśmy niebieską skrzyneczkę, do której uczniowie naszej szkoły będą mogli wrzucać anonimowo wiadomości z prośbą o wsparcie psychologiczne dla siebie lub kolegi/koleżanki.

Skrzynki mają za zadanie dawać młodzieży poczucie anonimowości i bezpieczeństwa w poszukiwaniu pomocy.
Niebieska skrzynka w naszej szkole umieszczona jest przy zejściu do szatni. Obok skrzynki znajduje się instrukcja jak korzystać ze skrzynki.
W konferencji uczestniczyli także przedstawiciele Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, Biura Rzeczniczka Praw Dziecka oraz fundacji GrowSpace, OFF School, Dajemy Dzieciom Siłę i Girls Future Ready.
Projekt jest realizowany przez Młodzieżowy Sejmik Województwa Mazowieckiego i władze województwa mazowieckiego.
Niebieskie skrzynki zdrowia psychicznego od dzisiaj w wybranych szkołach - RMF 24
„Niebieska skrzyneczka zdrowia psychicznego” dla dzieci i młodzieży z Mazowsza: Grodzisk News

Rolka_Wioletty Krzyżanowskiej_ Mazowieckiej Kurator Oświaty