ręce z mankietem togi wyrzucające birety

Koniec roku ósmych klas to zawsze wyjątkowy czas, pełen wzruszeń, podziękowań i pożegnań. W tym dniu uczniowie otrzymują swoje świadectwa, nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia w ciągu roku szkolnego, ale również za ostatnie pięć lat edukacji. Jest to moment, który zawsze zostaje w pamięci na długo. Podczas uroczystości nie zabrakło też podziękowań dla rodziców za ich zaangażowanie w edukację swoich dzieci, chęć pomocy, i działalność na rzecz szkoły.

To właśnie dzięki wsparciu i zainteresowaniu ze strony rodziców uczniowie mogli osiągnąć tak wiele i zakończyć rok szkolny z sukcesem. Rozdanie świadectw, nagród i wyróżnień było momentem pełnym emocji i dumy. Młodzi absolwenci mogli poczuć się docenieni za całą swoją pracę i wysiłek włożony w naukę. Wzruszenia nie było końca, gdy na scenie stawali ci, którzy zdobyli największe sukcesy i zostali nagrodzeni za swoje osiągnięcia. W trakcie uroczystości przekazano nowym pocztom sztandarowym sztandar naszej szkoły. To moment pełen dumy i uznania, gdy młodzi sztandarowi mogli przejąć odpowiedzialność za godne reprezentowanie swojej szkoły.
Ten dzień był nie tylko ważnym przełomem w życiu absolwentów, ale też okazją do uświadomienia sobie, jak wiele osiągnęli i jak wiele jeszcze przed nimi. Końcówka roku ósmych klas to czas pełen emocji, refleksji i nadziei na przyszłość.
Cytując słowa Wisławy Szymborskiej „Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy.”
Pani Dyrektor Agnieszka Rutecka życzyła absolwentom dalszych sukcesów, skierowała również ważne słowa „Doceniajcie każdy dzień, każdą chwilę, każdą nową przygodę. Życie jest zbyt cenne, by marnować je na strach i zwątpienie. Życzę wam wszystkim wspaniałych wakacji, pełnych odpoczynku, radości i przygotowań do nowego etapu. Bądźcie dumni z tego, co osiągnęliście i patrzcie z nadzieją w przyszłość. Dziękuję i do zobaczenia, może już nie na korytarzach tej szkoły, ale gdziekolwiek wasze drogi zaprowadzą. Powodzenia!”

Tekst: Alicja Fijałkowska, zdjęcia: Anna Wojciechowska