logografuka świetlicy szkolnej

W minionym tygodniu w naszej świetlicy odbyły się zajęcia dotyczące –Dnia Ziemi, który obchodziliśmy 22 kwietnia. W związku z tematem tygodnia dzieci obejrzały film edukacyjny pt: ”Dzień Ziemi” i odbyły się pogadanki, które uświadomiły naszym wychowankom jak należy dbać o naszą planetę. Odbyły się również zajęcia plastyczne i muzyczne. Śpiewaliśmy piosenki o ziemi i innych planetach takie jak: „Ziemia, wyspa zielona”,  „W układzie słonecznym”, „Planety karłowate”, „Nasze słońce”.

Zajęcia muzyczne prowadzone w świetlicy mają wpływ terapeutyczny na dzieci – zaspokajają potrzebę aktywności, odprężają i redukują stres. Nie bez powodu mówi się, że muzyka łagodzi obyczaje. Aktywny kontakt z muzyką w naszej świetlicy eliminuje zachowania agresywne, przyczynia się do poprawy pamięci, zdolności uczenia się, pobudza do myślenia.
Dzieci wykonały również piękne plakaty dotyczące naszej planety, które ozdobiły świetlicę i tablice w naszej szkole.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Tarczyński